Andrés Guardado

Andrés Guardado

Carte de vizită: Andrés Guardado

Numele complet: José Andrés Guardado Hernández

Vârsta: 33 ani

Înălțimea: 169

Data nașterii: 28.09.1986

Locul nașterii: Guadalajara, Mexic

Naționalitatea: Mexic

Betis

Statistici Andrés Guardado în actualul sezon

Statistici în La Liga 2019-2020
Meciuri jucate
16
Minute jucate
1242
Goluri marcate
0
Pase decisive
2
Cartonașe galbene
6
Cartonașe roșii
0
  • 70%
    Titular
  • 69%
    Minute
  • 7%
    Participare la goluri
Statistici în Copa del Rey 2019-2020
Meciuri jucate
1
Minute jucate
14
Goluri marcate
0
Pase decisive
0
Cartonașe galbene
0
Cartonașe roșii
0
  • 0%
    Titular
  • 8%
    Minute
  • 0%
    Participare la goluri

Meciuri Andrés Guardado în sezonul 2019-2020

Ech.vsScor
Alavés (D)
1-1
-900000
Portugalete (D)
0-3
-140000
R.Sociedad (A)
3-0
-900110
Ech.vsScor
Bilbao (A)
3-2
-900010
Espanyol (D)
2-2
------
Antoniano (D)
0-4
------
Atletico (A)
1-2
-700000
Ech.vsScor
Real Madrid (D)
0-0
-900010
Sevilla (A)
1-2
-770000
Valencia (A)
2-1
-900000
Mallorca (D)
1-2
-900110
Ech.vsScor
Eibar (A)
1-1
-900000
R.Sociedad (D)
3-1
-260000
Granada (D)
1-0
-900000
Celta Vigo (A)
2-1
-290010
Ech.vsScor
Getafe (A)
1-1
------
Osasuna (D)
0-0
-790010
Levante (A)
3-1
-900000
Villarreal (D)
5-1
-00000
Ech.vsScor
Valladolid (A)
1-2
------
Barcelona (D)
5-2
-610000
Leganés (A)
2-1
-900000

Statistici Andrés Guardado în sezoanele precedente

2018-2019

EchipaCompetiție
BetisLa Liga3123390480
BetisCopa del Rey64520000
BetisUEFA Europa League53420000

2017-2018

EchipaCompetiție
BetisLa Liga2922672870
BetisCopa del Rey1440000

2016-2017

EchipaCompetiție
EindhovenEredivisie2722732920
EindhovenUEFA Champions League43310010
EindhovenKNVB Beker1900000

2015-2016

EchipaCompetiție
EindhovenEredivisie2521901940
EindhovenUEFA Champions League76270130
EindhovenKNVB Beker1900000

2014-2015

EchipaCompetiție
EindhovenEredivisie2823071020
EindhovenUEFA Europa League65300030
EindhovenKNVB Beker11200010

2013-2014

EchipaCompetiție
LeverkusenBundesliga42680020
LeverkusenUEFA Champions League21800010
LeverkusenDFB Pokal11200000
ValenciaLa Liga1610430030
ValenciaUEFA Europa League32700010
ValenciaCopa del Rey32700000

2012-2013

EchipaCompetiție
ValenciaLa Liga3223621060
ValenciaUEFA Champions League76050000
ValenciaCopa del Rey52310000

2011-2012

EchipaCompetiție
Deportivo La CorunaSegunda División36307711040
Deportivo La CorunaCopa del Rey1170000

2010-2011

EchipaCompetiție
Deportivo La CorunaLa Liga2014782040

2009-2010

EchipaCompetiție
Deportivo La CorunaLa Liga2620103010
Deportivo La CorunaCopa del Rey1901000

2008-2009

EchipaCompetiție
Deportivo La CorunaLa Liga2924292010
Deportivo La CorunaUEFA Europa League86051020

2007-2008

EchipaCompetiție
Deportivo La CorunaLa Liga2619365030

2006-2007

EchipaCompetiție
AtlasLiga MX3203000

2005-2006

EchipaCompetiție
AtlasLiga MX2601000

Andrés Guardado la echipa națională

SezonCompetiție
2019CONCACAF Gold Cup64512010
2018WC Qualification CONCACAF118422000
2018World Cup43070010
2017Confederations Cup32400020
2016Copa America32530020
2015CONCACAF Gold Cup65546000
2014WC Qualification CONCACAF1411491000
2014World Cup43331010
2013Confederations Cup32510010
2011CONCACAF Gold Cup64633010
2010WC Qualification CONCACAF1612403020
2010World Cup31420000
2007Copa America42521010
2007CONCACAF Gold Cup65031010
2006World Cup1660000

Legendă:

Meciuri jucate
Minute jucate
Goluri marcate
Pase decisive
Cartonașe galbene
Cartonașe roșii