Felipe Anderson

Felipe Anderson

Carte de vizită: Felipe Anderson

Numele complet: Felipe Anderson Pereira Gomes

Vârsta: 26 ani

Înălțimea: 175

Data nașterii: 15.04.1993

Locul nașterii: Brasília, Brazilia

Naționalitatea: Brazilia

West Ham United

Statistici Felipe Anderson în actualul sezon

Statistici în Premier League 2019-2020
Meciuri jucate
19
Minute jucate
1350
Goluri marcate
1
Pase decisive
4
Cartonașe galbene
1
Cartonașe roșii
0
  • 82%
    Titular
  • 68%
    Minute
  • 19%
    Participare la goluri
Statistici în EFL Cup 2019-2020
Meciuri jucate
2
Minute jucate
108
Goluri marcate
0
Pase decisive
1
Cartonașe galbene
0
Cartonașe roșii
0
  • 0%
    Titular
  • 60%
    Minute
  • 50%
    Participare la goluri
Statistici în FA Cup 2019-2020
Meciuri jucate
1
Minute jucate
90
Goluri marcate
0
Pase decisive
1
Cartonașe galbene
0
Cartonașe roșii
0
  • 100%
    Titular
  • 100%
    Minute
  • 50%
    Participare la goluri

Meciuri Felipe Anderson în sezonul 2019-2020

Ech.vsScor
Bournemouth (A)
4-0
-681000
Gillingham (D)
0-2
-900100
Sheffield Utd. (D)
1-0
-900000
Everton (A)
1-1
------
Leicester (D)
4-1
------
Ech.vsScor
Wolves (D)
2-0
-900000
Arsenal (A)
1-3
-700000
Southampton (D)
0-1
------
Crystal Palace (D)
2-1
-160000
Leicester (A)
1-2
-900100
Ech.vsScor
Newcastle (A)
2-3
-900000
Burnley (D)
3-0
-560000
Tottenham (A)
2-3
-460000
Chelsea (D)
0-1
-710000
Ech.vsScor
Crystal Palace (A)
1-2
-900000
Everton (D)
2-0
-460000
Sheffield Utd. (A)
1-1
-660000
Ech.vsScor
Aston Villa (D)
0-0
-690000
Man.United (A)
2-0
-700100
Oxford United (D)
4-0
-250000
Bournemouth (D)
2-2
-900100
Ech.vsScor
Man.City (A)
0-5
-660010
Brighton (D)
1-1
------
Watford (D)
1-3
-780100
Newport County (D)
0-2
-830100
Norwich City (A)
2-0
-880000

Statistici Felipe Anderson în sezoanele precedente

2018-2019

EchipaCompetiție
West HamPremier League3630549430
West HamFA Cup2551000
West HamLeague Cup2900100

2017-2018

EchipaCompetiție
LazioSerie A2111514700
LazioUEFA Europa League73693300
LazioCoppa Italia42391000

2016-2017

EchipaCompetiție
LazioSerie A3629184950
LazioCoppa Italia53251210

2015-2016

EchipaCompetiție
LazioSerie A3520687420
LazioUEFA Europa League75202000
LazioCoppa Italia2920000
LazioUEFA Champions League21600000

2014-2015

EchipaCompetiție
LazioSerie A32209510050
LazioCoppa Italia54361010

2013-2014

EchipaCompetiție
LazioSerie A135270010
LazioUEFA Europa League52821000
LazioCoppa Italia21800000
SantosPaulista A1156170020
SantosSerie A3770000
SantosCopa do Brasil31910000

2012

EchipaCompetiție
SantosSerie A3527126080
SantosPaulista A1125931010

2011

EchipaCompetiție
SantosSerie A188331020
SantosPaulista A1104561010

2010

EchipaCompetiție
SantosSerie A52330010

Felipe Anderson la echipa națională

SezonCompetiție

Legendă:

Meciuri jucate
Minute jucate
Goluri marcate
Pase decisive
Cartonașe galbene
Cartonașe roșii