Felipe Anderson

Felipe Anderson

Carte de vizită: Felipe Anderson

Numele complet: Felipe Anderson Pereira Gomes

Vârsta: 27 ani

Înălțimea: 175

Data nașterii: 15.04.1993

Locul nașterii: Brasília, Brazilia

Naționalitatea: Brazilia

West Ham United

Statistici Felipe Anderson în actualul sezon

Statistici în EFL Cup 2020-2021
Meciuri jucate
3
Minute jucate
270
Goluri marcate
1
Pase decisive
2
Cartonașe galbene
0
Cartonașe roșii
0
  • 100%
    Titular
  • 100%
    Minute
  • 33%
    Participare la goluri
Statistici în Premier League 2020-2021
Meciuri jucate
2
Minute jucate
3
Goluri marcate
0
Pase decisive
0
Cartonașe galbene
0
Cartonașe roșii
0
  • 0%
    Titular
  • 1%
    Minute
  • 0%
    Participare la goluri
Statisticile jucătorului Felipe Anderson au fost actualizate pe data de 04.10.2020 la ora 20:03

Meciuri Felipe Anderson în sezonul 2020-2021

Ech.vsScor
Leicester (D)-00000
Ech.vsScor
Newcastle (A)-20000
Charlton (A)-901000
Arsenal (D)-10000
Hull City (A)-900100
Wolves (A)-00000
Everton (D)-900100

Statistici Felipe Anderson în sezoanele precedente

2019-2020

EchipaCompetiție
West HamPremier League2515061410
West HamLeague Cup21060100
West HamFA Cup1900100

2018-2019

EchipaCompetiție
West HamPremier League3630549430
West HamLeague Cup2900100
West HamFA Cup2551000

2017-2018

EchipaCompetiție
LazioSerie A2111514700
LazioUEFA Europa League73693300
LazioCoppa Italia42391000

2016-2017

EchipaCompetiție
LazioSerie A3629184950
LazioCoppa Italia53251210
Brazil U23Olympics41780000

2015-2016

EchipaCompetiție
LazioSerie A3520687420
LazioUEFA Europa League75202000
LazioCoppa Italia2920000
LazioUEFA Champions League21600000

2014-2015

EchipaCompetiție
LazioSerie A32209510050
LazioCoppa Italia54361010

2013

EchipaCompetiție
LazioSerie A135270010
LazioUEFA Europa League52821000
LazioCoppa Italia21800000
SantosPaulista A1156170020
SantosSerie A3770000
SantosCopa do Brasil31910000

2012

EchipaCompetiție
SantosSerie A3527126080
SantosPaulista A1125931010

2011

EchipaCompetiție
SantosSerie A188331020
SantosPaulista A1104561010

2010

EchipaCompetiție
SantosSerie A52330010

Felipe Anderson la echipa națională

SezonCompetiție

Legendă:

Meciuri jucate
Minute jucate
Goluri marcate
Pase decisive
Cartonașe galbene
Cartonașe roșii