Miralem Pjanić

Miralem Pjanić

Carte de vizită: Miralem Pjanić

Numele complet: Miralem Pjanić

Vârsta: 30 ani

Înălțimea: 178

Data nașterii: 02.04.1990

Locul nașterii: Tuzla, Bosnia

Naționalitatea: Bosnia

Juventus

Statistici Miralem Pjanić în actualul sezon

Statistici în Serie A 2019-2020
Meciuri jucate
30
Minute jucate
2288
Goluri marcate
3
Pase decisive
6
Cartonașe galbene
10
Cartonașe roșii
0
  • 74%
    Titular
  • 67%
    Minute
  • 12%
    Participare la goluri
Statistici în Champions League 2019-2020
Meciuri jucate
8
Minute jucate
658
Goluri marcate
0
Pase decisive
0
Cartonașe galbene
0
Cartonașe roșii
0
  • 100%
    Titular
  • 91%
    Minute
  • 0%
    Participare la goluri
Statistici în Coppa Italia 2019-2020
Meciuri jucate
4
Minute jucate
316
Goluri marcate
0
Pase decisive
0
Cartonașe galbene
1
Cartonașe roșii
0
  • 80%
    Titular
  • 70%
    Minute
  • 0%
    Participare la goluri
Statistici în Supercupa Italiei 2019-2020
Meciuri jucate
1
Minute jucate
90
Goluri marcate
0
Pase decisive
0
Cartonașe galbene
0
Cartonașe roșii
0
  • 100%
    Titular
  • 100%
    Minute
  • 0%
    Participare la goluri
Statisticile jucătorului Miralem Pjanić au fost actualizate pe data de 08.08.2020 la ora 00:45

Meciuri Miralem Pjanić în sezonul 2019-2020

Ech.vsScor
AS Roma (A)------
Lyon (A)-600000
Ech.vsScor
Torino (A)-490010
AC Milan (D)-690000
Atalanta (A)-00000
Sassuolo (D)-570200
Lazio (A)-00000
Udinese (D)-00000
Sampdoria (A)-780110
Cagliari (D)-610010
Ech.vsScor
AC Milan (A)-620010
Napoli (D)-740000
Bologna (D)-710000
Lecce (A)-900000
Genoa (D)-740100
Ech.vsScor
Inter (A)-00000
Ech.vsScor
Fiorentina (A)-900000
Verona (D)-900000
AC Milan (D)-900000
Brescia (A)-80000
Spal (D)------
Lyon (D)-610000
Ech.vsScor
Cagliari (A)-900000
AS Roma (D)-900010
Udinese (A)-00000
Parma (A)-900000
AS Roma (A)-900000
Napoli (D)-500000
Ech.vsScor
Sassuolo (A)-900010
Lazio (D)-900010
Leverkusen (D)-900000
Udinese (A)------
Sampdoria (D)-900010
Lazio (A)-900000
Ech.vsScor
Torino (D)-900000
Lok.Moscova (D)-900000
AC Milan (A)-900000
Atalanta (D)-900100
Atletico (A)-900000
Ech.vsScor
Leverkusen (A)-900000
Inter (D)-900110
Bologna (A)-901000
Lok.Moscova (A)-900000
Lecce (D)-670000
Genoa (A)------
Ech.vsScor
Fiorentina (D)-440010
Atletico (D)-870000
Verona (A)-400000
Brescia (D)-901000
Spal (A)-901000
Ech.vsScor
Parma (D)-900010
Napoli (A)-900000

Statistici Miralem Pjanić în sezoanele precedente

2020

EchipaCompetiție
Bosnia & HerzegovinaEC Qualification54181111

2018-2019

EchipaCompetiție
Bosnia & HerzegovinaWC Qualification Europe75871020
Bosnia & HerzegovinaUEFA Nations League43490010
JuventusSerie A3122882660
JuventusUEFA Champions League108152110
JuventusCoppa Italia21090010

2017-2018

EchipaCompetiție
JuventusSerie A3124885850
JuventusUEFA Champions League86341140
JuventusCoppa Italia43571110

2016-2017

EchipaCompetiție
JuventusSerie A3021735950
JuventusUEFA Champions League129081320
JuventusCoppa Italia42822020
Bosnia & HerzegovinaEC Qualification1210010020

2015-2016

EchipaCompetiție
AS RomaSerie A3326531012110
AS RomaUEFA Champions League75712100
AS RomaCoppa Italia11200000

2014-2015

EchipaCompetiție
AS RomaSerie A3425305090
AS RomaUEFA Champions League63840000
AS RomaUEFA Europa League43210010
AS RomaCoppa Italia21120000
Bosnia & HerzegovinaWC Qualification Europe86573010
Bosnia & HerzegovinaWorld Cup32701000

2013-2014

EchipaCompetiție
AS RomaSerie A3527026080
AS RomaCoppa Italia31070000

2012-2013

EchipaCompetiție
AS RomaSerie A2717103070
AS RomaCoppa Italia21911020
Bosnia & HerzegovinaEC Qualification119402020

2011-2012

EchipaCompetiție
LyonLigue 131591010
LyonUEFA Champions League2450000
AS RomaSerie A3024293060
AS RomaCoppa Italia1900010

2010-2011

EchipaCompetiție
LyonLigue 13014543030
LyonUEFA Champions League83831010
LyonCoupe de la Ligue11200000
Bosnia & HerzegovinaWC Qualification Europe102930020

2009-2010

EchipaCompetiție
LyonLigue 13724416050
LyonUEFA Champions League148505020
LyonCoupe de la Ligue2840000

2008-2009

EchipaCompetiție
LyonLigue 1206930010
LyonUEFA Champions League120000

2007-2008

EchipaCompetiție
MetzLigue 13223903050

Miralem Pjanić la echipa națională

SezonCompetiție

Legendă:

Meciuri jucate
Minute jucate
Goluri marcate
Pase decisive
Cartonașe galbene
Cartonașe roșii