Miralem Pjanić

Miralem Pjanić

Carte de vizită: Miralem Pjanić

Numele complet: Miralem Pjanić

Vârsta: 31 ani

Înălțimea: 178

Data nașterii: 02.04.1990

Locul nașterii: Tuzla, Bosnia

Naționalitatea: Bosnia

FC Barcelona

Statistici Miralem Pjanić în actualul sezon

Statistici în La Liga 2020-2021
Meciuri jucate
19
Minute jucate
620
Goluri marcate
0
Pase decisive
0
Cartonașe galbene
0
Cartonașe roșii
0
  • 16%
    Titular
  • 18%
    Minute
  • 0%
    Participare la goluri
Statistici în Champions League 2020-2021
Meciuri jucate
8
Minute jucate
494
Goluri marcate
0
Pase decisive
0
Cartonașe galbene
1
Cartonașe roșii
0
  • 75%
    Titular
  • 69%
    Minute
  • 0%
    Participare la goluri
Statistici în Supercupa Spaniei 2020-2021
Meciuri jucate
2
Minute jucate
63
Goluri marcate
0
Pase decisive
0
Cartonașe galbene
0
Cartonașe roșii
0
  • 0%
    Titular
  • 26%
    Minute
  • 0%
    Participare la goluri
Statistici în Copa del Rey 2020-2021
Meciuri jucate
1
Minute jucate
120
Goluri marcate
0
Pase decisive
0
Cartonașe galbene
1
Cartonașe roșii
0
  • 17%
    Titular
  • 19%
    Minute
  • 0%
    Participare la goluri
Statisticile jucătorului Miralem Pjanić au fost actualizate pe data de 30.05.2021 la ora 16:08

Meciuri Miralem Pjanić în sezonul 2020-2021

Ech.vsScor
Valencia (D)-00000
Atletico (A)-00000
Levante (D)-00000
Celta Vigo (A)-40000
Eibar (D)-160000
Ech.vsScor
Valladolid (A)-00000
Real Madrid (D)-00000
Bilbao (D)------
Getafe (A)-00000
Villarreal (D)------
Granada (A)-00000
Ech.vsScor
Sevilla (A)------
Osasuna (D)-00000
PSG (D)-110000
Huesca (A)-00000
R.Sociedad (D)-00000
Ech.vsScor
Granada (D)-00000
Betis (D)-570000
Sevilla (D)------
Alavés (A)-180000
PSG (A)-120000
Cádiz (A)-250000
Elche (A)-450000
Sevilla (D)------
Ech.vsScor
Huesca (D)-150000
Bilbao (D)-00000
Granada (D)-250000
R.Sociedad (D)-300000
Bilbao (A)-330000
Cornellà (D)-1200010
Elche (D)-00000
Rayo Vallecano (D)-00000
Bilbao (A)-670000
Ech.vsScor
Ferencvaros (D)-900000
Cádiz (D)-130000
Juventus (A)-900000
Levante (A)-00000
R.Sociedad (A)-160000
Valencia (A)-40000
Valladolid (D)-900000
Eibar (A)-660000
Ech.vsScor
Dynamo Kiev (A)-600000
Betis (A)-40000
Atletico (D)-830000
Dynamo Kiev (D)-650010
Osasuna (A)-00000
Ech.vsScor
Celta Vigo (D)-00000
Sevilla (A)-150000
Getafe (D)-00000
Ferencvaros (A)-760000
Real Madrid (A)-00000
Juventus (D)-900000
Alavés (D)-450000
Ech.vsScor
01 septembrie 2020: TRANSFER de la Juventus la FC Barcelona
Villarreal (A)
4-0
-120000

Statistici Miralem Pjanić în sezoanele precedente

2020

EchipaCompetiție
Bosnia & HerzegovinaEuro Championship86613111

2019-2020

EchipaCompetiție
JuventusSerie A30228636100
JuventusUEFA Champions League86590000
JuventusCoppa Italia43160010

2018-2019

EchipaCompetiție
Bosnia & HerzegovinaWorld Cup - Qualification Europe75871120
Bosnia & HerzegovinaUEFA Nations League43490010
JuventusSerie A3122882660
JuventusUEFA Champions League108152110
JuventusCoppa Italia21090010

2017-2018

EchipaCompetiție
JuventusSerie A3124885850
JuventusUEFA Champions League86341140
JuventusCoppa Italia43571110

2016-2017

EchipaCompetiție
JuventusSerie A3021735950
JuventusUEFA Champions League129081320
JuventusCoppa Italia42822020
Bosnia & HerzegovinaEuro Championship1210010020

2015-2016

EchipaCompetiție
AS RomaSerie A3326531012110
AS RomaUEFA Champions League75712100
AS RomaCoppa Italia11200000

2014-2015

EchipaCompetiție
AS RomaSerie A3425305090
AS RomaUEFA Champions League63840000
AS RomaUEFA Europa League43210010
AS RomaCoppa Italia21120000
Bosnia & HerzegovinaWC Qualification Europe86573010
Bosnia & HerzegovinaWorld Cup32701000

2013-2014

EchipaCompetiție
AS RomaSerie A3527026080
AS RomaCoppa Italia31070000

2012-2013

EchipaCompetiție
AS RomaSerie A2717103070
AS RomaCoppa Italia21911020
Bosnia & HerzegovinaEuro Championship119402020

2011-2012

EchipaCompetiție
LyonLigue 131591010
LyonUEFA Champions League2450000
AS RomaSerie A3024293060
AS RomaCoppa Italia1900010

2010-2011

EchipaCompetiție
LyonLigue 13014543030
LyonUEFA Champions League83831010
LyonCoupe de la Ligue11200000
Bosnia & HerzegovinaWC Qualification Europe102930020

2009-2010

EchipaCompetiție
LyonLigue 13724416050
LyonUEFA Champions League148505020
LyonCoupe de la Ligue2840000

2008-2009

EchipaCompetiție
LyonLigue 1206930010
LyonUEFA Champions League120000

2007-2008

EchipaCompetiție
MetzLigue 13223903050

Miralem Pjanić la echipa națională

SezonCompetiție

Legendă:

Meciuri jucate
Minute jucate
Goluri marcate
Pase decisive
Cartonașe galbene
Cartonașe roșii