Miralem Pjanić

Miralem Pjanić

Carte de vizită: Miralem Pjanić

Numele complet: Miralem Pjanić

Vârsta: 30 ani

Înălțimea: 178

Data nașterii: 02.04.1990

Locul nașterii: Tuzla, Bosnia

Naționalitatea: Bosnia

FC Barcelona

Statistici Miralem Pjanić în actualul sezon

Statistici în La Liga 2020-2021
Meciuri jucate
5
Minute jucate
162
Goluri marcate
0
Pase decisive
0
Cartonașe galbene
1
Cartonașe roșii
0
  • 13%
    Titular
  • 23%
    Minute
  • 0%
    Participare la goluri
Statistici în Champions League 2020-2021
Meciuri jucate
4
Minute jucate
226
Goluri marcate
0
Pase decisive
0
Cartonașe galbene
0
Cartonașe roșii
0
  • 100%
    Titular
  • 63%
    Minute
  • 0%
    Participare la goluri
Statisticile jucătorului Miralem Pjanić au fost actualizate pe data de 26.11.2020 la ora 04:37

Meciuri Miralem Pjanić în sezonul 2020-2021

Ech.vsScor
Dynamo Kiev (A)-600000
Betis (A)-50000
Atletico (D)-830000
Dynamo Kiev (D)-00000
Ech.vsScor
Celta Vigo (D)-00000
Sevilla (A)-160010
Getafe (D)-00000
Ferencvarosi TC (A)-760000
Real Madrid (A)-00000
Juventus (D)-900000
Alavés (D)-450000
Ech.vsScor
01 septembrie 2020: TRANSFER de la Juventus la FC Barcelona
Villarreal (A)
4-0
-130000

Statistici Miralem Pjanić în sezoanele precedente

2020

EchipaCompetiție
Bosnia & HerzegovinaEuro Championship86613111

2019-2020

EchipaCompetiție
JuventusSerie A30228636100
JuventusUEFA Champions League86590000
JuventusCoppa Italia43160010

2018-2019

EchipaCompetiție
JuventusSerie A3122882660
JuventusUEFA Champions League108152110
JuventusCoppa Italia21090010
Bosnia & HerzegovinaWorld Cup - Qualification Europe75871120
Bosnia & HerzegovinaUEFA Nations League43490010

2017-2018

EchipaCompetiție
JuventusSerie A3124885850
JuventusUEFA Champions League86341140
JuventusCoppa Italia43571110

2016-2017

EchipaCompetiție
JuventusSerie A3021735950
JuventusUEFA Champions League129081320
JuventusCoppa Italia42822020
Bosnia & HerzegovinaEuro Championship1210010020

2015-2016

EchipaCompetiție
AS RomaSerie A3326531012110
AS RomaUEFA Champions League75712100
AS RomaCoppa Italia11200000

2014-2015

EchipaCompetiție
AS RomaSerie A3425305090
AS RomaUEFA Champions League63840000
AS RomaUEFA Europa League43210010
AS RomaCoppa Italia21120000
Bosnia & HerzegovinaWC Qualification Europe86573010
Bosnia & HerzegovinaWorld Cup32701000

2013-2014

EchipaCompetiție
AS RomaSerie A3527026080
AS RomaCoppa Italia31070000

2012-2013

EchipaCompetiție
AS RomaSerie A2717103070
AS RomaCoppa Italia21911020
Bosnia & HerzegovinaEuro Championship119402020

2011-2012

EchipaCompetiție
AS RomaSerie A3024293060
AS RomaCoppa Italia1900010
LyonLigue 131591010
LyonUEFA Champions League2450000

2010-2011

EchipaCompetiție
LyonLigue 13014543030
LyonUEFA Champions League83831010
LyonCoupe de la Ligue11200000
Bosnia & HerzegovinaWC Qualification Europe102930020

2009-2010

EchipaCompetiție
LyonLigue 13724416050
LyonUEFA Champions League148505020
LyonCoupe de la Ligue2840000

2008-2009

EchipaCompetiție
LyonLigue 1206930010
LyonUEFA Champions League120000

2007-2008

EchipaCompetiție
MetzLigue 13223903050

Miralem Pjanić la echipa națională

SezonCompetiție

Legendă:

Meciuri jucate
Minute jucate
Goluri marcate
Pase decisive
Cartonașe galbene
Cartonașe roșii