Conference League, 26 august 2021, ora 21:45, London
Paços Ferreira

Harry Kane 9
Harry Kane 35
Giovani Lo Celso 70

Tottenham – Paços Ferreira 3-0. Harry Kane îi ghidează pe londonezi spre grupele Conference League

Harry Kane a marcat împotriva lui Paços de Ferreira primele sale goluri în sezonul 2021-2022

Harry Kane a bifat primul meci ca titular și a marcat primele goluri în acest sezon în meciul Tottenham Hotspur - Paços Ferreira, scor 3-0.

David Petre, 27 august 2021

La o zi distanță de la anunțul că va rămâne la Tottenham “în această vară”, Harry Kane a bifat primul meci ca titular și a marcat primele goluri în acest sezon în victoria confortabilă împotriva lui Paços de Ferreira care asigură londonezilor participarea în grupele Conference League.

Primit cu căldură de fani în ciuda telenovelei estivale pe tema transferului la Manchester City, Kane a fost aproape de deschiderea scorului după doar 18 secunde de joc după o minge lungă a lui Cristian Romero, însă nu a trebuit să aștepte mult pentru prima sa reușită în noua stagiune, punctând în minutul 10 după o excelentă centrare a noii senzații a echipei londoneze, Bryan Gil, omul adus în această vară de la Sevilla.

Tottenham a abordat returul cu un prim unsprezece mult îmbunătățit față de formula experimentală folosită în înfrângerea cu 0-1 din tur și a avut meciul la îndemână, întorcând soarta calificării încă înainte de pauză printr-un nou gol al numărului său 10, care a marcat cu oportunism dintr-o minge deviată de apărarea lusitană.

Giovani Lo Celso a fost creditat în minutul 70 cu golul de 3-0 după ce mingea trimisă de el dintr-o lovitură liberă a fost deviată de unul din fundașii lui Paços Ferreira în propria poartă, iar Tottenham s-a calificat fără emoții în grupele noii competiții continentale, care vor începe pe 16 septembrie.

Tottenham Hotspur - Paços Ferreira 3-0, fișa tehnică

ECHIPELE în meciul Tottenham Hotspur - Paços Ferreira: Harry Kane, la primul meci ca titular în noul sezon