Heung-Min Son

Heung-Min Son

Carte de vizită: Heung-Min Son

Numele complet: Heung-Min Son

Vârsta: 27 ani

Înălțimea: 183

Data nașterii: 08.07.1992

Locul nașterii: Chuncheon, Coreea de Sud

Naționalitatea: Coreea de Sud

Tottenham Hotspur

Statistici Heung-Min Son în actualul sezon

Statistici în Premier League 2019-2020
Meciuri jucate
19
Minute jucate
1570
Goluri marcate
6
Pase decisive
7
Cartonașe galbene
0
Cartonașe roșii
2
  • 75%
    Titular
  • 73%
    Minute
  • 34%
    Participare la goluri
Statistici în Champions League 2019-2020
Meciuri jucate
6
Minute jucate
367
Goluri marcate
5
Pase decisive
1
Cartonașe galbene
0
Cartonașe roșii
0
  • 67%
    Titular
  • 68%
    Minute
  • 33%
    Participare la goluri
Statistici în FA Cup 2019-2020
Meciuri jucate
3
Minute jucate
210
Goluri marcate
1
Pase decisive
0
Cartonașe galbene
0
Cartonașe roșii
0
  • 67%
    Titular
  • 78%
    Minute
  • 25%
    Participare la goluri
Statistici în EFL Cup 2019-2020
Meciuri jucate
1
Minute jucate
25
Goluri marcate
0
Pase decisive
0
Cartonașe galbene
0
Cartonașe roșii
0
  • 0%
    Titular
  • 28%
    Minute
  • 0%
    Participare la goluri

Meciuri Heung-Min Son în sezonul 2019-2020

Ech.vsScor
Southampton (D)
1-0
------
Middlesbrough (D)
1-1
-900000
Liverpool (A)
0-1
-900000
Middlesbrough (A)
2-1
-300000
Watford (D)
0-0
-900000
Norwich City (A)
2-1
-901000
Southampton (D)
1-1
-901000
Southampton (A)
17:00
------
Ech.vsScor
Man.United (D)
2-1
-900000
Burnley (A)
5-0
-901100
Bayern (D)
3-1
-260000
Wolves (D)
1-2
-900000
Chelsea (A)
0-2
-620001
Brighton (A)
2-1
------
Norwich City (D)
2-2
------
Ech.vsScor
Everton (D)
1-1
-790101
Steaua Roșie Belgrad (D)
0-4
-752000
Sheffield Utd. (A)
1-1
-901000
West Ham (D)
2-3
-901100
Olympiacos (A)
4-2
-900100
Bournemouth (A)
3-2
-880200
Ech.vsScor
Bayern (A)
2-7
-901000
Brighton (D)
3-0
-730000
Watford (A)
1-1
-450000
Steaua Roșie Belgrad (A)
5-0
-682000
Liverpool (D)
2-1
-900000
Ech.vsScor
Arsenal (D)
2-2
-790000
Crystal Palace (A)
4-0
-902000
Olympiacos (D)
2-2
-180000
Leicester (D)
2-1
-900100
Colchester (D)
0-0
-250000
Southampton (A)
2-1
-640100
Ech.vsScor
Aston Villa (A)
3-1
------
Man.City (D)
2-2
------
Newcastle (A)
0-1
-900000

Statistici Heung-Min Son în sezoanele precedente

2022

EchipaCompetiție
South KoreaWC Qualification Asia1900000

2018-2019

EchipaCompetiție
TottenhamPremier League31204812621
TottenhamUEFA Champions League129064130
TottenhamLeague Cup42743000
TottenhamFA Cup1651200
South KoreaWC Qualification Asia129607020
South KoreaWorld Cup32702010

2017-2018

EchipaCompetiție
TottenhamPremier League37231112600
TottenhamFA Cup74692320
TottenhamUEFA Champions League74264000
TottenhamLeague Cup21730200

2016-2017

EchipaCompetiție
TottenhamPremier League34206614620
TottenhamUEFA Champions League64251000
TottenhamFA Cup54286100
TottenhamUEFA Europa League2540000

2015-2016

EchipaCompetiție
LeverkusenUEFA Champions League1460000
LeverkusenBundesliga1640000
TottenhamPremier League2811044100
TottenhamUEFA Europa League75033400
TottenhamFA Cup42641000
TottenhamLeague Cup1230000

2014-2015

EchipaCompetiție
LeverkusenBundesliga30229111040
LeverkusenUEFA Champions League107855000
LeverkusenDFB Pokal21061001
South KoreaWC Qualification Asia93651000
South KoreaWorld Cup32471010

2013-2014

EchipaCompetiție
LeverkusenBundesliga31238310010
LeverkusenUEFA Champions League85090010
LeverkusenDFB Pokal43312010

2012-2013

EchipaCompetiție
HamburgBundesliga33270212040
HamburgDFB Pokal1840000

2011-2012

EchipaCompetiție
HamburgBundesliga2712155000
HamburgDFB Pokal32140000

2010-2011

EchipaCompetiție
HamburgBundesliga137193010
HamburgDFB Pokal1280000

2009-2010

EchipaCompetiție
Hamburger SV IIRegionalliga63131000

Heung-Min Son la echipa națională

SezonCompetiție

Legendă:

Meciuri jucate
Minute jucate
Goluri marcate
Pase decisive
Cartonașe galbene
Cartonașe roșii