Heung-Min Son

Heung-Min Son

Carte de vizită: Heung-Min Son

Numele complet: Heung-Min Son

Vârsta: 27 ani

Înălțimea: 183

Data nașterii: 08.07.1992

Locul nașterii: Chuncheon, Coreea de Sud

Naționalitatea: Coreea de Sud

Tottenham Hotspur

Statistici Heung-Min Son în actualul sezon

Statistici în Premier League 2019-2020
Meciuri jucate
21
Minute jucate
1750
Goluri marcate
9
Pase decisive
7
Cartonașe galbene
0
Cartonașe roșii
2
  • 77%
    Titular
  • 75%
    Minute
  • 37%
    Participare la goluri
Statistici în Champions League 2019-2020
Meciuri jucate
6
Minute jucate
367
Goluri marcate
5
Pase decisive
1
Cartonașe galbene
0
Cartonașe roșii
0
  • 67%
    Titular
  • 68%
    Minute
  • 33%
    Participare la goluri
Statistici în FA Cup 2019-2020
Meciuri jucate
4
Minute jucate
300
Goluri marcate
2
Pase decisive
0
Cartonașe galbene
0
Cartonașe roșii
0
  • 75%
    Titular
  • 83%
    Minute
  • 29%
    Participare la goluri
Statistici în EFL Cup 2019-2020
Meciuri jucate
1
Minute jucate
25
Goluri marcate
0
Pase decisive
0
Cartonașe galbene
0
Cartonașe roșii
0
  • 0%
    Titular
  • 28%
    Minute
  • 0%
    Participare la goluri

Meciuri Heung-Min Son în sezonul 2019-2020

Ech.vsScor
Newcastle (D)
17:00
------
Leicester (A)
17:00
------
Crystal Palace (D)
17:00
------
Ech.vsScor
Sheffield Utd. (D)
:
------
Everton (A)
:
------
Bournemouth (D)
17:00
------
Arsenal (A)
18:30
------
Ech.vsScor
Wolves (A)------
Norwich City (A)------
Burnley (D)------
RB Leipzig (D)------
Man.United (A)
:
------
West Ham (A)
:
------
Ech.vsScor
Man.City (A)-901000
Southampton (A)-901000
Aston Villa (D)-902000
RB Leipzig (A)------
Chelsea (D)------
Ech.vsScor
Southampton (D)------
Middlesbrough (D)-900000
Liverpool (A)-900000
Middlesbrough (A)-300000
Watford (D)-900000
Norwich City (A)-901000
Southampton (D)-901000
Ech.vsScor
Man.United (D)-900000
Burnley (A)-901100
Bayern (D)-260000
Wolves (D)-900000
Chelsea (A)-620001
Brighton (A)------
Norwich City (D)------
Ech.vsScor
Everton (D)-790101
Steaua Roșie Belgrad (D)-752000
Sheffield Utd. (A)-901000
West Ham (D)-901100
Olympiacos (A)-900100
Bournemouth (A)-880200
Ech.vsScor
Bayern (A)-901000
Brighton (D)-730000
Watford (A)-450000
Steaua Roșie Belgrad (A)-682000
Liverpool (D)-900000
Ech.vsScor
Arsenal (D)-790000
Crystal Palace (A)-902000
Olympiacos (D)-180000
Leicester (D)-900100
Colchester (D)-250000
Southampton (A)-640100
Ech.vsScor
Aston Villa (A)------
Man.City (D)------
Newcastle (A)-900000

Statistici Heung-Min Son în sezoanele precedente

2022

EchipaCompetiție
South KoreaWC Qualification Asia1900000

2018-2019

EchipaCompetiție
TottenhamPremier League31204812621
TottenhamUEFA Champions League129064130
TottenhamLeague Cup42743000
TottenhamFA Cup1651200
South KoreaWC Qualification Asia129607020
South KoreaWorld Cup32702010

2017-2018

EchipaCompetiție
TottenhamPremier League37231112600
TottenhamFA Cup74692320
TottenhamUEFA Champions League74264000
TottenhamLeague Cup21730200

2016-2017

EchipaCompetiție
TottenhamPremier League34206614620
TottenhamUEFA Champions League64251000
TottenhamFA Cup54286100
TottenhamUEFA Europa League2540000

2015-2016

EchipaCompetiție
LeverkusenUEFA Champions League1460000
LeverkusenBundesliga1640000
TottenhamPremier League2811044100
TottenhamUEFA Europa League75033400
TottenhamFA Cup42641000
TottenhamLeague Cup1230000

2014-2015

EchipaCompetiție
LeverkusenBundesliga30229111040
LeverkusenUEFA Champions League107855000
LeverkusenDFB Pokal21061001
South KoreaWC Qualification Asia93651000
South KoreaWorld Cup32471010

2013-2014

EchipaCompetiție
LeverkusenBundesliga31238310010
LeverkusenUEFA Champions League85090010
LeverkusenDFB Pokal43312010

2012-2013

EchipaCompetiție
HamburgBundesliga33270212040
HamburgDFB Pokal1840000

2011-2012

EchipaCompetiție
HamburgBundesliga2712155000
HamburgDFB Pokal32140000

2010-2011

EchipaCompetiție
HamburgBundesliga137193010
HamburgDFB Pokal1280000

2009-2010

EchipaCompetiție
Hamburger SV IIRegionalliga63131000

Heung-Min Son la echipa națională

SezonCompetiție

Legendă:

Meciuri jucate
Minute jucate
Goluri marcate
Pase decisive
Cartonașe galbene
Cartonașe roșii