Heung-Min Son

Heung-Min Son

Carte de vizită: Heung-Min Son

Numele complet: Heung-Min Son

Vârsta: 28 ani

Înălțimea: 183

Data nașterii: 08.07.1992

Locul nașterii: Chuncheon, Coreea de Sud

Naționalitatea: Coreea de Sud

Tottenham Hotspur

Statistici Heung-Min Son în actualul sezon

Statistici în Premier League 2020-2021
Meciuri jucate
37
Minute jucate
3127
Goluri marcate
17
Pase decisive
10
Cartonașe galbene
0
Cartonașe roșii
0
  • 95%
    Titular
  • 91%
    Minute
  • 40%
    Participare la goluri
Statistici în Europa League 2020-2021
Meciuri jucate
9
Minute jucate
509
Goluri marcate
4
Pase decisive
3
Cartonașe galbene
0
Cartonașe roșii
0
  • 38%
    Titular
  • 42%
    Minute
  • 19%
    Participare la goluri
Statistici în EFL Cup 2020-2021
Meciuri jucate
3
Minute jucate
224
Goluri marcate
1
Pase decisive
0
Cartonașe galbene
0
Cartonașe roșii
0
  • 40%
    Titular
  • 50%
    Minute
  • 10%
    Participare la goluri
Statistici în FA Cup 2020-2021
Meciuri jucate
2
Minute jucate
143
Goluri marcate
0
Pase decisive
3
Cartonașe galbene
0
Cartonașe roșii
0
  • 33%
    Titular
  • 48%
    Minute
  • 23%
    Participare la goluri
Statisticile jucătorului Heung-Min Son au fost actualizate pe data de 24.05.2021 la ora 03:16

Meciuri Heung-Min Son în sezonul 2020-2021

Ech.vsScor
Sheffield Utd. (A)-901100
Leeds (D)-901000
Wolves (A)-900000
Aston Villa (A)-900000
Leicester (D)-900000
Ech.vsScor
Newcastle (D)-450000
Man.United (A)-901000
Everton (D)-900000
Southampton (A)-901000
Man.City (A)-900000
Ech.vsScor
Fulham (D)-900000
Crystal Palace (A)-900100
Dinamo Zagreb (A)-640000
Arsenal (D)-190000
Dinamo Zagreb (D)------
Aston Villa (D)------
Ech.vsScor
Chelsea (A)-900000
West Brom (A)-901000
Everton (D)-1200200
Man.City (D)-900000
Wolfsberger AC (D)-461000
West Ham (D)-900000
Wolfsberger AC (A)-00000
Burnley (A)-900200
Ech.vsScor
Leeds (A)-901100
Brentford (A)-891000
Marine (D)-00000
Fulham (A)-900000
Sheffield Utd. (D)-900100
Wycombe (D)-230100
Liverpool (A)-900000
Brighton (D)-900000
Ech.vsScor
Lask Linz (D)-821000
Arsenal (A)-881100
Antwerp (A)-330000
Crystal Palace (D)-900100
Liverpool (D)-871000
Leicester (A)-900000
Stoke City (D)-450000
Wolves (D)-840000
Ech.vsScor
Brighton (A)-850000
Ludogorets (D)-300100
West Brom (D)-900000
Man.City (A)-901000
Ludogorets (A)-00000
Chelsea (D)-900000
Ech.vsScor
Maccabi Haifa (A)------
Man.United (D)-732100
West Ham (A)-801100
Lask Linz (A)-291000
Burnley (D)-901000
Antwerp (D)-450000
Ech.vsScor
Everton (A)-900000
Lok.Plovdiv (D)-900000
Southampton (D)-904000
Leyton Orient (D)
0-3
------
Shkendija (D)-901200
Newcastle (A)-460000
Chelsea (A)------

Statistici Heung-Min Son în sezoanele precedente

2022

EchipaCompetiție
South KoreaWorld Cup - Qualification Asia43322010

2019-2020

EchipaCompetiție
TottenhamPremier League302485111002
TottenhamUEFA Champions League63655100
TottenhamFA Cup42992000
TottenhamLeague Cup1240000

2018-2019

EchipaCompetiție
TottenhamPremier League31204812621
TottenhamUEFA Champions League129064130
TottenhamLeague Cup42743000
TottenhamFA Cup1651200
South KoreaWorld Cup - Qualification Asia129607020
South KoreaWorld Cup32702010
Korea Republic U23Asian Games65251010

2017-2018

EchipaCompetiție
TottenhamPremier League37231112600
TottenhamUEFA Champions League74264000
TottenhamFA Cup74692320
TottenhamLeague Cup21730200

2016-2017

EchipaCompetiție
TottenhamPremier League34206614620
TottenhamUEFA Champions League64251000
TottenhamFA Cup54286100
TottenhamUEFA Europa League2540000
Korea Republic U23Olympics42902000

2015-2016

EchipaCompetiție
TottenhamPremier League2811044100
TottenhamUEFA Europa League75033400
TottenhamFA Cup42641000
TottenhamLeague Cup1230000
LeverkusenBundesliga 11640000
LeverkusenUEFA Champions League1460000

2014-2015

EchipaCompetiție
LeverkusenBundesliga 130229111040
LeverkusenUEFA Champions League107855000
LeverkusenDFB Pokal21061001
South KoreaWC Qualification Asia93651000
South KoreaWorld Cup32471010

2013-2014

EchipaCompetiție
LeverkusenBundesliga 131238310010
LeverkusenUEFA Champions League85090010
LeverkusenDFB Pokal43312010

2012-2013

EchipaCompetiție
HamburgBundesliga 133270212040
HamburgDFB Pokal1840000

2011-2012

EchipaCompetiție
HamburgBundesliga 12712155000
HamburgDFB Pokal32140000

2010-2011

EchipaCompetiție
HamburgBundesliga 1137193010
HamburgDFB Pokal1280000

2009-2010

EchipaCompetiție
Hamburger SV IIRegionalliga63131000

Heung-Min Son la echipa națională

SezonCompetiție

Legendă:

Meciuri jucate
Minute jucate
Goluri marcate
Pase decisive
Cartonașe galbene
Cartonașe roșii