Heung-Min Son

Heung-Min Son

Carte de vizită: Heung-Min Son

Numele complet: Heung-Min Son

Vârsta: 27 ani

Înălțimea: 183

Data nașterii: 08.07.1992

Locul nașterii: Chuncheon, Coreea de Sud

Naționalitatea: Coreea de Sud

Tottenham Hotspur

Statistici Heung-Min Son în actualul sezon

Această rubrică este în reconstrucție

Statistici Heung-Min Son în sezoanele precedente

2022

EchipaCompetiție
South KoreaWC Qualification Asia1900000

2018-2019

EchipaCompetiție
TottenhamPremier League31204812621
TottenhamUEFA Champions League129064130
TottenhamLeague Cup42743000
TottenhamFA Cup1651200
South KoreaWC Qualification Asia129607020
South KoreaWorld Cup32702010

2017-2018

EchipaCompetiție
TottenhamPremier League37231112600
TottenhamFA Cup74692320
TottenhamUEFA Champions League74264000
TottenhamLeague Cup21730200

2016-2017

EchipaCompetiție
TottenhamPremier League34206614620
TottenhamUEFA Champions League64251000
TottenhamFA Cup54286100
TottenhamUEFA Europa League2540000

2015-2016

EchipaCompetiție
TottenhamPremier League2811044100
TottenhamUEFA Europa League75033400
TottenhamFA Cup42641000
TottenhamLeague Cup1230000
LeverkusenBundesliga1640000
LeverkusenUEFA Champions League1460000

2014-2015

EchipaCompetiție
LeverkusenBundesliga30229111040
LeverkusenUEFA Champions League107855000
LeverkusenDFB Pokal21061001
South KoreaWC Qualification Asia93651000
South KoreaWorld Cup32471010

2013-2014

EchipaCompetiție
LeverkusenBundesliga31238310010
LeverkusenUEFA Champions League85090010
LeverkusenDFB Pokal43312010

2012-2013

EchipaCompetiție
HamburgBundesliga33270212040
HamburgDFB Pokal1840000

2011-2012

EchipaCompetiție
HamburgBundesliga2712155000
HamburgDFB Pokal32140000

2010-2011

EchipaCompetiție
HamburgBundesliga137193010
HamburgDFB Pokal1280000

Heung-Min Son la echipa națională

SezonCompetiție

Legendă:

Meciuri jucate
Minute jucate
Goluri marcate
Pase decisive
Cartonașe galbene
Cartonașe roșii