Ranieri a bagat jucatorii in sedinta dupa infrangerea de la Udine

Ranieri si-a bagat jucatorii intr-o sedinta tehnica, la care a luat parte si administratorul delegat Jean-Claude Blanc.

Articol scris de - unul din pilonii proiectului FootballClub.ro, coordonatorul comunității fanilor echipei Juventus Torino, totodată un bun cunoscător și analist obiectiv al întregului fotbal italian și al celui englez, cu peste 3000 de articole scrise despre fotbalul la nivel de club și zeci de cronici de meci scrise la turneele finale.
29 ianuarie 2009
FootballClub.ro
FootballClub.ro

La cateva ore dupa infrangerea de la Udine, echipa s-a reunit in aceasta dimineata in vederea pregatirilor pentru meciul de sambata seara contra lui Cagliari.

Titularii de pe Friuli s-au pregatit separat, efecutand obisnuitul antrenament de recuerare. Semnale bune din partea lui Trezeguet si Del Piero care s-au antrenat normal cu grupul. Pentru Zanetti progrese dupa problemele la glezna care l-au impiedicat sa ia parte la deplasarea de la Udine, la fel ca si pentru Manninger, in timp ce Giovinco si Legrottaglie au trecut pe la infirmerie, tanarul mijlocas cu o lejera intindere la muschiul coapsei drepte, iar fundasul pentru problema la mana in urma unei cazaturi in finalul meciului de ieri. Rezultatele testelor efecutate de catre staff-ul medical sunt pozitive, problemele lui Seba sunt rezolvabile in 24 de ore, iar Legro are doar o contuzie, nu este vorba, din fericire, de fractura.

Insa inainte de antrenamentul propriu zis de la Vinovo, Ranieri si-a bagat jucatorii intr-o sedinta tehnica, la care a luat parte si administratorul delegat Jean-Claude Blanc. Desi reporterii nu au avut acces decat la pregatirea jucatorilor, subiectul acestei sedinte nu poate fi decat unul: cauzele infrangerii de ieri si masurile care trebuie luate pentru a nu repeta seria de rezultate negative de la mijlocul turului.

Maine, in ultima zi inainte de Juventus – Cagliari, Ranieri va sustine o conferinte de presa, intalnirea cu jurnalistii fiind programata la ora 13.45, in sala de conferinte de la Media Center din Vinovo.


1 comentariu

AncaJuveGirl
29 ianuarie 2009
era si cazul...ultimele meciuri am jucat slab :(