Michy Batshuayi

Michy Batshuayi

Carte de vizită: Michy Batshuayi

Numele complet: Michy Batshuayi Tunga

Vârsta: 26 ani

Înălțimea: 184

Data nașterii: 02.10.1993

Locul nașterii: Brussel, Belgia

Naționalitatea: Belgia

Chelsea

Statistici Michy Batshuayi în actualul sezon

Statistici în Premier League 2019-2020
Meciuri jucate
9
Minute jucate
97
Goluri marcate
1
Pase decisive
1
Cartonașe galbene
0
Cartonașe roșii
0
  • 0%
    Titular
  • 7%
    Minute
  • 7%
    Participare la goluri
Statistici în Champions League 2019-2020
Meciuri jucate
3
Minute jucate
69
Goluri marcate
1
Pase decisive
0
Cartonașe galbene
0
Cartonașe roșii
0
  • 0%
    Titular
  • 15%
    Minute
  • 11%
    Participare la goluri

Statistici Michy Batshuayi în sezoanele precedente

2018-2019

EchipaCompetiție
Crystal PalacePremier League117565000
Crystal PalaceFA Cup21651000
ValenciaLa Liga155191030
ValenciaUEFA Champions League53461010
ValenciaCopa del Rey31801000

2017-2018

EchipaCompetiție
DortmundBundesliga108377120
DortmundUEFA Europa League43312010
ChelseaPremier League123532100
ChelseaLeague Cup52763000
ChelseaUEFA Champions League41222000
ChelseaFA Cup32453000

2016-2017

EchipaCompetiție
ChelseaPremier League202365100
ChelseaFA Cup52432200
ChelseaLeague Cup32242000

2015-2016

EchipaCompetiție
MarseilleLigue 136302717980
MarseilleUEFA Europa League75544010
MarseilleCoupe de France54772000
MarseilleCoupe de la Ligue21830000

2014-2015

EchipaCompetiție
MarseilleLigue 1268969010
MarseilleCoupe de France11200000
MarseilleCoupe de la Ligue1901000

2013-2014

EchipaCompetiție
Standard LiegeFirst Division A38304621060
Standard LiegeUEFA Europa League106312020
Standard LiegeCup1900000

2012-2013

EchipaCompetiție
Standard LiegeFirst Division A34221212020
Standard LiegeCup21020001

2011-2012

EchipaCompetiție
Standard LiegeFirst Division A2312166001
Standard LiegeUEFA Europa League71241000
Standard LiegeCup21322000
Standard LiegeUEFA Champions League160000

2010-2011

EchipaCompetiție
Standard LiegeFirst Division A280000

Michy Batshuayi la echipa națională

SezonCompetiție
2020EC Qualification42873100
2018-2019UEFA Nations League21152000
2018WC Qualification Europe51811010
2018World Cup31121000
2016EC Qualification1131000

Legendă:

Meciuri jucate
Minute jucate
Goluri marcate
Pase decisive
Cartonașe galbene
Cartonașe roșii