Edin Džeko

Edin Džeko

Carte de vizită: Edin Džeko

Numele complet: Edin Džeko

Vârsta: 33 ani

Înălțimea: 193

Data nașterii: 17.03.1986

Locul nașterii: Sarajevo, Bosnia

Naționalitatea: Bosnia

AS Roma

Statistici Edin Džeko în actualul sezon

Statistici în Serie A 2019-2020
Meciuri jucate
Minute jucate
1685
Goluri marcate
8
Pase decisive
3
Cartonașe galbene
3
Cartonașe roșii
0
  • 90%
    Titular
  • 94%
    Minute
  • 30%
    Participare la goluri
Statistici în Europa League 2019-2020
Meciuri jucate
Minute jucate
416
Goluri marcate
3
Pase decisive
1
Cartonașe galbene
0
Cartonașe roșii
0
  • 83%
    Titular
  • 77%
    Minute
  • 33%
    Participare la goluri

Meciuri Edin Džeko în sezonul 2019-2020

Ech.vsScor
Torino (A)
0-2
-900000
Juventus (A)
1-2
-900000
Parma (D)
0-2
------
Genoa (D)
1-3
-901010
Ech.vsScor
Verona (D)
1-3
-860000
Inter (D)
0-0
-240000
Wolfsberger AC (A)
2-2
-901000
Spal (A)
3-1
-890000
Fiorentina (D)
1-4
-901200
Ech.vsScor
Napoli (A)
2-1
-900000
M'gladbach (D)
2-1
-900000
Parma (D)
2-0
-900000
Brescia (A)
3-0
-901000
Istanbul Basaksehir (D)
0-3
-721000
Ech.vsScor
Wolfsberger AC (D)
1-1
-00000
Cagliari (A)
1-1
-900000
Sampdoria (D)
0-0
-460000
M'gladbach (A)
1-1
-900000
AC Milan (A)
2-1
-901000
Udinese (D)
0-4
-900010
Ech.vsScor
Lazio (D)
1-1
-900000
Sassuolo (A)
4-2
-901000
Istanbul Basaksehir (A)
4-0
-741100
Bologna (D)
1-2
-901010
Atalanta (A)
0-2
-900000
Lecce (D)
0-1
-901000
Ech.vsScor
Genoa (A)
3-3
-901100

Statistici Edin Džeko în sezoanele precedente

2020

EchipaCompetiție
Bosnia & HerzegovinaEC Qualification65373120

2018-2019

EchipaCompetiție
AS RomaSerie A3325769690
AS RomaUEFA Champions League65705320
AS RomaCoppa Italia1260001
Bosnia & HerzegovinaWC Qualification Europe97255010
Bosnia & HerzegovinaUEFA Nations League43603010

2017-2018

EchipaCompetiție
AS RomaSerie A36301916460
AS RomaUEFA Champions League1210788210
AS RomaCoppa Italia1140000

2016-2017

EchipaCompetiție
AS RomaSerie A37305329940
AS RomaUEFA Europa League85238000
AS RomaCoppa Italia43112110
AS RomaUEFA Champions League21490000
Bosnia & HerzegovinaEC Qualification97878030

2015-2016

EchipaCompetiție
AS RomaSerie A3119538641
AS RomaUEFA Champions League74812100
AS RomaCoppa Italia11200000

2014-2015

EchipaCompetiție
Man.CityPremier League229314010
Man.CityUEFA Champions League63740020
Man.CityLeague Cup21802000
Man.CityFA Cup1110000
Bosnia & HerzegovinaWC Qualification Europe1090010010
Bosnia & HerzegovinaWorld Cup32641000

2013-2014

EchipaCompetiție
Man.CityPremier League31199216040
Man.CityUEFA Champions League73962010
Man.CityFA Cup53872020
Man.CityLeague Cup54666000

2012-2013

EchipaCompetiție
Man.CityPremier League32181314040
Man.CityUEFA Champions League63851010
Man.CityFA Cup52580010
Man.CityLeague Cup1460000
Bosnia & HerzegovinaEC Qualification1210434010

2011-2012

EchipaCompetiție
Man.CityPremier League30149914020
Man.CityUEFA Champions League53840000
Man.CityLeague Cup42943000
Man.CityUEFA Europa League31271000

2010-2011

EchipaCompetiție
Man.CityPremier League158472010
Man.CityUEFA Europa League42782010
Man.CityFA Cup21802000
WolfsburgBundesliga17151710040
WolfsburgDFB Pokal21801010
Bosnia & HerzegovinaWC Qualification Europe1210729010

2009-2010

EchipaCompetiție
WolfsburgBundesliga34300322040
WolfsburgUEFA Champions League65404000
WolfsburgUEFA Europa League65701010
WolfsburgDFB Pokal21802000

2008-2009

EchipaCompetiție
WolfsburgBundesliga32262826040
WolfsburgUEFA Europa League87204010
Bosnia & HerzegovinaEC Qualification63591010

2007-2008

EchipaCompetiție
WolfsburgBundesliga2818138030

2006-2007

EchipaCompetiție
TepliceCzech Liga30013000

2005-2006

EchipaCompetiție
TepliceCzech Liga903000

Edin Džeko la echipa națională

SezonCompetiție

Legendă:

Meciuri jucate
Minute jucate
Goluri marcate
Pase decisive
Cartonașe galbene
Cartonașe roșii