Edin Džeko

Edin Džeko

Carte de vizită: Edin Džeko

Numele complet: Edin Džeko

Vârsta: 35 ani

Înălțimea: 193

Data nașterii: 17.03.1986

Locul nașterii: Sarajevo, Bosnia

Naționalitatea: Bosnia

AS Roma

Statistici Edin Džeko în actualul sezon

Statistici în Serie A 2020-2021
Meciuri jucate
27
Minute jucate
1831
Goluri marcate
7
Pase decisive
3
Cartonașe galbene
2
Cartonașe roșii
0
  • 53%
    Titular
  • 54%
    Minute
  • 15%
    Participare la goluri
Statistici în Europa League 2020-2021
Meciuri jucate
10
Minute jucate
569
Goluri marcate
6
Pase decisive
1
Cartonașe galbene
2
Cartonașe roșii
0
  • 43%
    Titular
  • 45%
    Minute
  • 23%
    Participare la goluri
Statistici în Coppa Italia 2020-2021
Meciuri jucate
1
Minute jucate
30
Goluri marcate
0
Pase decisive
0
Cartonașe galbene
0
Cartonașe roșii
0
  • 0%
    Titular
  • 25%
    Minute
  • 0%
    Participare la goluri
Statisticile jucătorului Edin Džeko au fost actualizate pe data de 28.05.2021 la ora 08:49

Meciuri Edin Džeko în sezonul 2020-2021

Ech.vsScor
Sampdoria (D)-900000
Man.United (A)-761000
Crotone (A)-00000
Inter (D)-900100
Lazio (A)-890100
Spezia (D)-300000
Ech.vsScor
Sassuolo (D)-70000
Ajax (D)-760000
Bologna (A)-00000
Ajax (A)-801010
Torino (D)-150000
Atalanta (A)-900000
Cagliari (D)-00000
Man.United (D)-901000
Ech.vsScor
Fiorentina (D)------
Genoa (A)------
Șahtior Donețk (A)-00000
Parma (D)-900010
Șahtior Donețk (D)-00000
Napoli (A)-670000
Ech.vsScor
Juventus (D)-280000
Udinese (A)-230100
Braga (D)-691000
Benevento (D)-330000
Braga (A)-671000
AC Milan (A)------
Ech.vsScor
Sampdoria (A)-871000
Crotone (D)-60000
Inter (A)-880000
Lazio (D)-900000
Spezia (A)-300000
Spezia (A)------
Verona (A)------
Ech.vsScor
Young Boys (A)-311000
Sassuolo (A)-850000
CSKA Sofia (D)------
Bologna (D)-811000
Torino (A)-590000
Atalanta (D)-901000
Cagliari (A)-781000
Ech.vsScor
Fiorentina (A)-900010
CFR Cluj (A)-00000
Genoa (D)------
Parma (A)------
CFR Cluj (D)-270010
Napoli (D)-710000
Ech.vsScor
Udinese (D)-900000
Benevento (A)-842000
Young Boys (D)-320100
AC Milan (D)-901000
CSKA Sofia (A)-210000
Ech.vsScor
Verona (D)-00000
Juventus (A)-900000

Statistici Edin Džeko în sezoanele precedente

2020

EchipaCompetiție
Bosnia & HerzegovinaEuro Championship86473120

2019-2020

EchipaCompetiție
AS RomaSerie A35285416740
AS RomaUEFA Europa League86863100

2018-2019

EchipaCompetiție
AS RomaSerie A3325769690
AS RomaUEFA Champions League65705320
AS RomaCoppa Italia1260001
Bosnia & HerzegovinaWorld Cup - Qualification Europe97255110
Bosnia & HerzegovinaUEFA Nations League43603010

2017-2018

EchipaCompetiție
AS RomaSerie A36301916460
AS RomaUEFA Champions League1210788210
AS RomaCoppa Italia1140000

2016-2017

EchipaCompetiție
AS RomaSerie A37305329940
AS RomaUEFA Europa League85238000
AS RomaCoppa Italia43112110
AS RomaUEFA Champions League21490000
Bosnia & HerzegovinaEuro Championship97878030

2015-2016

EchipaCompetiție
AS RomaSerie A3119538641
AS RomaUEFA Champions League74812100
AS RomaCoppa Italia11200000

2014-2015

EchipaCompetiție
Man.CityPremier League229314010
Man.CityUEFA Champions League63740020
Man.CityLeague Cup21802000
Man.CityFA Cup1110000
Bosnia & HerzegovinaWC Qualification Europe1090010010
Bosnia & HerzegovinaWorld Cup32641000

2013-2014

EchipaCompetiție
Man.CityPremier League31199216040
Man.CityUEFA Champions League73962010
Man.CityLeague Cup54666000
Man.CityFA Cup53872020

2012-2013

EchipaCompetiție
Man.CityPremier League32181314040
Man.CityUEFA Champions League63851010
Man.CityFA Cup52580010
Man.CityLeague Cup1460000
Bosnia & HerzegovinaEuro Championship1210434010

2011-2012

EchipaCompetiție
Man.CityPremier League30149914020
Man.CityUEFA Champions League53840000
Man.CityLeague Cup42943000
Man.CityUEFA Europa League31271000

2010-2011

EchipaCompetiție
Man.CityPremier League158472010
Man.CityUEFA Europa League42782010
Man.CityFA Cup21802000
WolfsburgBundesliga 117151710040
WolfsburgDFB Pokal21801010
Bosnia & HerzegovinaWC Qualification Europe1210729010

2009-2010

EchipaCompetiție
WolfsburgBundesliga34300322040
WolfsburgUEFA Champions League65404000
WolfsburgUEFA Europa League65701010
WolfsburgDFB Pokal21802000

2008-2009

EchipaCompetiție
WolfsburgBundesliga32262826040
WolfsburgUEFA Europa League87204010
Bosnia & HerzegovinaEuro Championship63591010

2007-2008

EchipaCompetiție
WolfsburgBundesliga2818138030

2006-2007

EchipaCompetiție
TepliceCzech Liga30013000

2005-2006

EchipaCompetiție
TepliceCzech Liga903000

Edin Džeko la echipa națională

SezonCompetiție

Legendă:

Meciuri jucate
Minute jucate
Goluri marcate
Pase decisive
Cartonașe galbene
Cartonașe roșii